Untitled-153
dji-phantom-4-pro-OBSIDIAN-dynnex-drones_1024x1024
140115p45yyq5ypdogh5zr2
MG_1289-1024x677

PHANTOM 4 PRO obsidian

دسترسی: در انبار

مدل دستگاه: فانتوم 4 پرو ابسیدین (فروش نقدی/اقساطی)

فانتوم۴ پرو ابسیدیان

هوشمندی نمایش، تخیل عالی

یک دوربین بهبود یافته ، مجهز به سنسور ۱۱ اینچ ۲۰ مگاپیکسلی، توانایی تصویر برداری ویدئو با سرعت ۴K/60fps  و در مورد Burst در ۱۴ fps می باشد .

انتخاب آلیاژ تیتانیوم و منیزیم، سختی پرنده را افزایش داده و وزن آن را کم می کند و فانتوم ۴ پرو را تقریبا هم وزن فانتوم۴ کرده است . سیستم خود مختاری پرواز، دو سنسور تصویری در پشت پرنده اضافه کرده و سیستم سنسوری مادون قرمز برای تشخیص مانع در ۵ جهت و جلو گیری از برخورد با مانع در ۴ جهت اضافه کرده است .

 

 

  • سنسور ١ اینچی و ٢٠ مگاپیکسلی با قابلیت فیلم برداری ۴K/60fps و حالت burst با ۱۴fps
  •    
  • بدنه با الیاژ تیتانیوم و منیزیوم که مقاومت بدنه را افزایش و وزن بدنه را کاهش داده که باعث شده پرنده همانند فانتوم ۴ پرو ولی با وزن فانتوم ۴ باشد
  • دارای ۵ جهت سنسور تشخیص مانع ، شاتر مکانیکی

 

دوربین با سنسور ۲۰ مگاپیکسل ، ۱ اینچ

دوربین نصب شده روی فانتوم ۴ پرو برای استفاده از یک سنسور CMOS 20 مگاپیکسلی ۱۱ اینچ ، دوباره طراحی شده است. یک لنز متناسب ساخته شده از ۸ المان، در ۷ گروه تنظیم شده است . این نخستین دوربین DJI است که از شاتر مکانیکی برای حذف اعوجاجات رول که هنگام تصویر برداری از اشیای متحرک سریع یا هنگام پرواز در سرعت بالا ایجاد می شود، استفاده می کند.
در واقع این دوربین به اندازه ی دوربین های زمینی رایج، قدرتمند است. پردازش ویدئویی قدرتمند، ویدئوهای ۴K H.264 در سرعت ۶۰fps یا H.2654K در سرعت ۳۰fps : هر دو با نرخ دو طرفه ی ۱۰۰mbps می باشد.

سنسور های پیشرفته و پردازشگر ها ، اطمینان می دهند که همه چیز با جزئیات بیشتر تصویر و داده های تصویری مورد نیاز برای تدوین پیشرفته تر، ثبت می شود.

سنسور تشخیص مانع در ۵ جهت

خود مختاری پرواز با یک مجموعه ی اضافی از سنسورهای تصویری استریو دارای رزولوشن بالا که در عقب پرنده قرار گرفته ، به اضافه یک جفت سنسور تصویری قرار گرفته در جلو همراه با سیستم سنسوری مادون قرمز در سمت های چپ و راست ، توسعه یافته است .

این شبکه، تشخیص مانع در ۵ جهت و جلوگیری از برخورد با مانع در ۴ جهت را ایجاد می کند و فانتوم ۴ پرو  را از بیشتر موانع حفاظت می کند و به فیلم برداران، اعتماد به نفس ثبت تصاویر پیچیده را می دهد .

 
      
 
کنترلر ریموت :
کنترلر فانتوم ۴ پرو ، یک سیستم انتقال ویدئو lightbridgeHD توسعه یافته را شامل می شود که انتقال ۸/۵ گیگاهرتز را اضافه کرده است . توانایی انتخاب بین ۲/۴ Ghz و ۵/۸Ghz ، به خلبان این امکان را می دهد تا تداخلات و تاخیر های تصاویر را حذف کند.
معمولا، سیستم انتقال ویدئو wi-fi از فرکانس ۲.۴GHZ استفاده می کند تا با کنترلر در فرکانس ۵/۸GHZ کارکند و تداخلات ایجاد شده در هر دو فرکانس را حذف کند . در حالت عادی، سیستم انتقال ویدئو و کنترلر با یکدیگر تداخل می کنند و تاخیر در تصویر ایجاد می شود ، به خصوص وقتی که هر دو از یک فرکانس استفاده می کنند .
استفاده از دو فرکانس مختلف، دارای نکات منفی در عملکرد پرواز است .برای مثال، عملکرد پرواز هنگامی که هرکدام از ۲ فرکانس دچار تداخل باشند تحت تاثیر قرار می گیرد . سیستم انتقال ویدئو lightbridgeHD استفاده شده در فانتوم ۴ پرو از TDM( تجمیع تصمیمات زمانی ) برای انتقال سیگنال ها استفاده می کند و اجازه می دهد که ارسال سیگنال کنترلی و دریافت سیگنال انتقال ویدئو در یک فرکانس انجام شود .
وقتی باند فرکانسی ۲.۴GHZ ، توسط Wifi، برج های سلولی ۴Gو دیگر تداخلات در نواحی شهری ، تحت تاثیر قرار می گیرد . یک باند فرکانسی ۵/۸GHZ، قابلیت اطمینان انتقال را افزایش می دهد .
هنگام روشن شدن ، فانتوم۴ پرو سطح سیگنال های محلی را ارزیابی می کند و به صورت اتوماتیک فرکانس انتقال با کم ترین سطح تداخل را انتخاب می کند . این اطمینان حاصل می کند که محدوده ی بهینه ای از بیشترین انتقال ویدئویی در ۴.۳ مایل (۷ کیلومتر) اتفاق می افتد.
 
 

 

در نهایت ، با طول عمر باتری ۵ ساعته ، فانتوم ۴ پرو ، تصویربرداری هوایی را کامل می کند.

DRAW
Draw یک تکنولوژی جدید کنترل مسیر است . به سادگی یک مسیر روی صفحه نمایش ترسیم کنید تا فانتوم۴ پرو با حفظ ارتفاع در آن مسیر حرکت کند. این، به خلبان امکان تمرکز روی کنترل دوربین و وتوانایی گرفتن تصاویر پیچیده تر را ایجاد می کند. دو مود draw  وجود دارد که می تواند در سناریوهای مختلف استفاده شوند.
۱)استاندارد: پرنده مسیر را با یک سرعت ثابت طی می کند و دوربین رو به جهت پرواز دارد.
۲)آزاد: پرنده تنها زمانی که آموزش داده شود ، در مسیر حرکت می کند. این در مود ، دوربین می تواند در حین پرواز رو به هر جهتی داشته باشد.
 
 


چند سوال که Dji به آن پاسخ داده است؟
چه تفاوتی بین Phantom 4 pro و Phantom 4 Pro Obsidian وجود دارد؟ تنها ظاهر خود ایرکرفت (بدنه) و لوازم جانبی شامل رادیوکنترل، باتری، ملخ ها و محافظ ملخ ها به رنگ سیاه مات و سفید تغییر رنگ داده شده است.
آیا برای نسخه Phantom 4 Advanced  نیز تغییر رنگ خواهیم داشت؟ Dji تنها در نمونه فانتوم 4 پرو این تنوع رنگی به مشکی مات را انجام داده و در حال حاضر تصمیمی برای دیگر محصولات خود ندارد.
آیا Dji در Phantom 4 Pro Obsidian لوازم جانبی با رنگ سیاه مات نیز تولید خواهد نمود؟ بله Dji در این مدل لوازم جانبی همچون رادیوکنترل، باتری، ملخ ها، محافظ ملخ ها و ... به رنگ سیاه مات طراحی و تولید خواهد کرد.

 

Phantom 4 Pro Obsidian Plus همان Phantom 4 Pro Obsidian است که تنها در قسمت رادیوکنترل به جای هولدر یا نگهدارنده نصب انواع گوشی و تبلت دارای یک نمایشگر 5.5 اینچی Full HD است که به صورت یک تکه بر روی رادیوکنترل نصب شده است. یکی دیگر از تفاوت ها این دو مدل، داشتن خروجی HDMI در پشت رادیوکنترل در مدل Phantom 4 Pro Obsidian Plus است.

برخی از مهمترین ویژگی و مشخصات:

دارای دوربین 20 مگاپیکسلی با قابلیت ضبط تصاویر ویدیوی 4K
دارای Micro SD Card با ظرفیت 16 گیگ با قابلیت ارتقاء
قابلیت مشاهده آنلاین تصاویر زنده و قابلیت تغییر تنظیمات دوربین در حین پرواز (برای مثال تغییر ایزو، سرعت شاتر، وایت بالانس و ...)
دارای دو سنسور موانع سنجی در قسمت های جلو و عقب و همچنین سنسورهای مادون قرمز چپ و راست
دارای سیستم VPS سیستم موقعیت یابی بصری در قسمت زیر با قابلیت پروازی بسیار پایدار در محیط های بدون GPS
دارای سیستم های متعدد ایمنی در پرواز (برگشت خودکار به خانه و نقطه شروع پرواز در شرایط اضطراری و بحرانی) همانند اتمام باتری، قطع ارتباط رادیویی و ...
دارای پوسته مستحکم و طراحی بسیار دقیق با کیفیت بسیار بالا
دارای سیستم لرزشگیر سه محوره (برداشت تصاویر بدون هیچ گونه لرزش و اعوجاج) با قابلیت چرخش دستی در راستای Pitch
دارای یک رادیوکنترل دو فرکانسه با تثبیت رادیویی تقویت شده نسبت به مدل قبلی
دارای تایم پرواز در حدود 25 دقیقه (در شرایط ایده آل و مطلوب پرواز)
دارای حالت های هوشمند و خودکار پروازی همانند (قفل بر روی سوژه و دنبال کردن خودکار آن، چرخش خودکار و بسیار دقیق به دور سوژه، حرکت خودکار در مسیر تعریف شده و یا نقطه مشخص شده)
و ...
 

بازنگری ها

هنوز نظری برای این محصول وجود ندارد.

خبرنامه

مارادنبال کنید