25 ژانویه

بین این دو کوادکوپتر با اختلاف قیمت تقریبا چشمگیر ، کدام گرینه برای خرید مناسب تر است ؟ رسالت این مقاله این است که شما بتوانید پس از خواندن آن تصمیم صحیح را برای انتخاب کوادکوپتر مویک پرو یا مویک ایر داشته باشید.

تفاوت کوادکوپتر Mavic Air و Mavic Pro چیست ؟

هنوز در شوق و ذوق کوادکوپتر مویک پرو بودیم و هزار تجربه ناکرده را تصور می‌کردیم که DJI مویک ایر را معرفی کرد . اینبار دیگر انتخاب بین این دو سخت می‌شود . تا قبل از مویک ایر ، براحتی می‌توانستیم بین اسپارک و مویک پرو یکی را انتخاب کنیم ، اما با ورود کواد کوپتر Mavic Air تمام معادلات به هم خورد . این دفعه ما با یک کوادروتوری روبرو هستیم که قابلیت حمل شوندگی آن بیش از انتظار است. درست است که ملخ های آن تاشو نیست ، اما وقتی کوادکوپتر را جمع می‌کنیم، ملخ‌ها به گونه‌ای در قالب بنده جای می‌گیرند که انگار نه انگار ملخی درکار است. تمامی این موارد دا که کنار همدیگر بگذاریم ، شاید حافظه داخلی ۸ گیگابایتی مویک ایر نیز ما را برای انتخاب مویک پرو به شک بیاندازد. البته هیچگاه نباید از تفاوت‌های قیمت خرید کوادکوپتر چشم‌پوشی کرد و بخاطر داشته باشیم در خرید کواد کوپتر ، همیشه قیمت جزو آیتم‌های اساسی تصمیم‌گیری بوده است.

درباره DJI Mavic Pro

در ۲۷ سپتامبر سال ۲۰۱۶ توسط کمپانی DJI معرفی شد . DJI Mavic Pro اولین کوادکوپتر تاشو و قابل حمل کمپانی DJI است که در فروش آن بسیار موفق عمل کرده. DJI

با معرفی این مالتی روتور ، وارد دنیای جدیدی در طراحی و ساخت کوادکوپتر های تصویربرداری شد.

درباره DJI Mavic Air

بیش از یک سال از معرفی مویک پرو گذشته بود که DJI از مویک ایر رونمایی کرد. در ۲۸ ژانویه سال ۲۰۱۸ توسط کمپانی DJI معرفی شد . DJI Mavic Air مانند تمامی مدل‌های مویک ، تاشو است .

به نقل از مدیران DJI بصورت غیر رسمی ، مویک ایر کوادکوپتری است بین اسپارک و مویک پرو .

در ادامه با مشاهده چندین نمودار ، براحتی می‌توانید در یک نگاه کوادکوپتر مویک ایر را با مویک پرو مقایسه نمایید.

جدول مقایسه دِ­رون مویک ایر و مویک پرو

در نمودار زیر خانه‌های رنگ قرمز ، نشان از برتری‌های نسبی دارد.

همانطور که در جدول مشاهده می‌کنید ، در برخی از موارد کواد کوپتر مویک ایر از مویک پرو پیشه می‌گیرد و در برخی نیز بلعکس . در انتخاب و خرید کواد کوپتر ، همیشه این نکته را در نظر داشته باشید که چه انتظاراتی از Drone خود دارید سپس با توجه کردن به آیتم‌های مورد نظر ، الباقی موارد را حذف کنید تا انتخاب یک پرنده با تمام پیچیدگی‌های خودش برای شما ساده شود

جدول دیگری در پیش روی شماست که با استفاده از آن می‌توانید کوادکوپتر اسپارک و مویک پلاتینیوم را نیز در این مقایسه وارد کنید :

مقایسه این چهار کوادکوپتر را نیز می‌توانید در جدول زیر بصورت اینفوگرافی مشاهده فرمایید :

رنگ بندی این جدول به ترتیب برتری : سبز ، زرد و قرمز است .

مشاهده می‌کنید که برتری‌های مویک پرو و پلاتینیوم نسبت به مویک ایر و اسپارک بیشتر است. اما قیمت این محصولات نیز یکی از آیتم‌های مهم جهت تصمیم گیری برای خرید کواد کوپتر است .