16 ژانویه

چگونه حرکات Rocket را با مویک مینی انجام دهیم

DJI Mavic Mini دارای ویژگی Quick Shoot می باشد که با استفاده از آن به چند حالت از پیش تعین شده و برنامه ریزی شده پرواز می کند. مویک مینی از محصولات سال ۲۰۱۹ کمپانی دی جی ای می باشد که با ترفنده های کاربردی برای فیلم برداری حرفه ای هنگام تفریح و طبیعت گردی روانه بازار شد. زمان پرواز این پرنده ۳۰ دقیقه می باشد که با این زمان شما می توانید ویدئوهای ۲٫۷K را تهیه کنید. مویک مینی قابل مقایسه با مویک ۲ پرو یا کوادکوپترهای فانتوم این شرکت نمی باشد اما این نکته را فراموش نکنید که قیمت هر کدام از پهپادهای فانتوم و مویک حدود دو تا سه برابر Mavic Mini می باشد.

اما چگونه باید پرنده را بر اساس مد Rocket پرواز دهیم که و همزمان از آن بخواهیم که بر روی یک سوژه تمرکز داشته باشد. برای فراگرفتن این قابلیت باید از طریق برنامه DJI Fly اقدام کنید. بنابراین شما باید این نرم افزار کنترل پرواز که با سری مویک سازگار می باشد را بر روی تلفن هوشمند خود نصب کنید.
بعد از روشن کردن کوادکوپتر و اتصال آن به کنترل از راه دو اکنون میتوانید از برنامه DJI Fly بخش Quickshot گزینه Rocket یا پرواز عمود را فعال کنید تا دِ­رون به صورت کاملا عمود از نقطه تیکاف خود کنده شود. توجه داشته باشید برای تنظیم حداکثر ارتفاع می توانید بعد از انتخاب گزینه Rocket حداکثر ارتفاع پرنده را تعین کنید تا از سقف دلخواه شما فراتر نرود.
بعد از اینکه ارتفاع پرواز را تنظیم کرده اید اکنون می توانید از طریق فید ویدئویی که دوربین برای شما ارسال می کند سوژه یا نقطه مورد نظر خود را سلکت کنید و دکمه Start را فشار دهید. برای بازگشت پرنده و کنسل کردن پرواز می توانید دکه کنسل (X) را فشار دهید تا پرنده به صورت اتوماتیک به خانه باز گردد.

شما به همین راحتی می توانید هواپیمای بدون سرنشین خود را از طریق Rocket پرواز دهید.   برای این پرنده همچنین حالت های دیگری هم در نظر گرفته شده که از طریق QuickShot می توانید به آنها دسترسی پیدا کنید.